Čas od času….všechno musí pryč!

Znáte ten pocit, když cítíte, že potřebujete místo pro nové?

Ale pak si řeknete, že je to zbytečné a myšlenky zaženete. Je to škoda, najde – li se příležitost, uskutečněte tento nápad. Je to takové malé posunutí na další cestu. Možná vám to připadá hloupé, ale každý úklid, posun nebo předěl nás posouvají dále.

Právě teď nám začíná jaro a můj špajz křičí po generálním úklidu. Nejen, že mám v plánu vyměnit zimní garderóbu za tu jarní, ale také mám v plánu vrhnout se na kuchyň. A teď nemám zrovna na mysli kuchyňská okna :-).

Velmi mi v tomto případě pomáhá sepsání. Vezmu tužku a papír a sepíšu si na hrubo recepty, které mě v následujícím týdnu či období čekají. Schválně pátrám po takové inspiraci, abych zužitkovala potraviny ze špajzu, na které by se jinak nedostala nebo bych jejich spotřebu odkládala, tak dlouho, až by byly prošlé nebo bych na ně zapomněla.

Nové potraviny, nové recepty, nové zkušenosti

Tímto seznamem vím, že uvolním místo pro nové, dostanu další nápady na recepty a také trochu zpestřím naše jídelní menu. Když se vrhnu na velký nákup, mám v tu chvíli pocit, že určitě zužitkuji vše co má hlava touží nakoupit, ale přiznejme si, že i v kuchyni jsou chvíle, které trpí stereotypem.

Nakupuji očima, nadchnu se pro cokoliv nepoznané 🙂

I když se stane, že předepsaný recept upravím nebo prohodím dny, vím, že danou potravinu, už mám připravenou a dostane se na ní. Například jsem si koupila chlebovou mouku s tím, že budu péct chleba. Musím se přiznávat veřejně, že tam leží už čtvrt roku? Tak jsem si do svého seznamu předepsala UPÉCT COKOLIV Z CHLEBOVÉ MOUKY a už se těším až zkusím nové pečící kousky.

Všechno musí pryč!

Doporučuji, když už se na úklid vrhnete, prolustrovat všechna zákoutí. Jako je například koření, spižírna, suchý sklad, cukrovinky, zadní část lednice a mrazák. Prošlé věci vyházet bez milosti a ty, které jsou načaté, ale jejich vzhled vypovídá o tom, že trvanlivost, je za zenitem, jakbysmet! Potraviny, kterým se blíží konec záruční lhůty si dejte na oči, ať neskončí stejně.

Koření není nikdy dost

Díváte se na rok otevřenou marmeládu a zvažujete jestli ji ještě někdy dojíte? Má ráda zní, poděkovat a přiznat si, že za další rok, by nastala úplně stejná situace. Už jen to uvažování mám – nemám, nasvědčuje tomu, že ji sice vrátíte do lednice, ale asi nezmizí za týden, jako tomu bylo s nutellou :-).

Šance pro nové

Úklid nemusí být jen jarní, najdou se další období nebo příležitosti, kdy změna má přijít! Každopádně v životě nerada setrvávám na jednom místě a to platí jak v kuchyni, tak v mém osobním životě. Dát šanci novým věcem mě nabíjí a zároveň tak trochu hází do nejistoty. Přeci jen být si jisti v kramflecích, je dosti pohodlné a my lidé umíme být joooo pohodlní.

Když nezkusíš, nezjistíš!

Stojí to za to!

Stojíte u regálu a zvažujete zda si koupit své oblíbené víno a nebo vybrat nějaké nové? A co když to nové se stane také oblíbené? No nezjistíte to, dokud mu nedáte šanci. A tak to v životě chodí nejen v kuchyni 🙂

Poděkujte jistotám za lepší dny a vzhůru k novým zítřkům!

Inspirovat se můžete také v mém eBooku ZDARMA 🙂

Autor: admin

Mou životní cestu provází zdravý životní styl. Jsem čerstvá maminka, která jde příkladem nejen dětem, ale i dospělým. Pomáhám lidem formou VÝŽIVOVÝCH PLÁNŮ “zdravě žít”. Bez diet, držení hladovek, odpírání si ani zdlouhavého vážení a počítání kalorií. Já sama žiji tak, abych nemusela své tělo každý měsíc reklamovat :-) –Moji cestu si přečtěte ZDE: