Hurá klesla váha…nebo spíše, to snad ne?!

Někdo se raduje pokud vidí, že ručička na váze klesá. A já se ptám:

,,Opravdu je důvod k radosti“?

Nejprve uvedu příklad na sobě. Nyní (duben 2018), jsem 5 měsíců po porodu. Před otěhotněním jsem vážila 50 kilogramů (berte v potaz, že jsem prcek) a má speciální váha ukazovala vyšší podíl svaloviny s porovnání s tukem.

Během těhotenství jsem přibrala 16 kilogramů a v porodnici jsem nechala pouze 5 kg, z toho prcek měl 3,70 kg, takže žádný drobeček :), na mou tělesnou konstituci. Takže jsem tam nenechala skoro nic!

znáte  ten mýtus:,, to vše necháš v porodnici, jen co mimčo vyprdneš“.

U mě to tak rozhodně nebylo. Postupně během  5 měsíců mi váha začala klesat.

ALE….

nebylo to tak, že bych během jednoho měsíce, měla 16 kilogramů dole a na všechny strany bych troubila, jak jsem ve formě!

Naopak! Kilogramy šly postupně a pomalu a i přesto si myslím, že to bylo správně. Maminky nemějte mi to za zlé, ale radovat se, že necháte 10 kilogramů v porodnici, když jste nabrala 30 kg, není žádná výhra.

Já mám nyní 53 kilogramů a mohla bych tvrdit jak jsem po 5 měsících úžasně v kondici a nabraná kila jsou pryč! A mazat sobě i okolí med kolem pusy, ale neudělám to, protože vím, že by mnohem zdravější bylo mít 55 kilogramů a nabrat ještě alespoň 2 kg svaloviny.


Jak….?

Přirozenou cestou, která nebude založená na potravinových doplňcích ani na fitness programu. Ale cestou, na které dál budu pravidelně a zdravě jíst a k tomu přidám a udržím pohyb. Tedy v mém případě se jedná o denní svižné procházky s kočárkem a k tomu lekce jógy, TRX  a pilates.

V této chvíli je další kondiční výhoda, že prcek roste a je čím dál těžší, takže o každodenní posilování není nouze :-).

Posilovna rukou 🙂

Chci poukázat na to, že většina lidí řeší VÁHU, ale už si absolutně neuvědomují, co se pod tímto názvem vše skrývá. Pokud je podíl tělesného tuku vyšší než aktivní hmota (svalstvo) je to naprosto nevhodná a obrácená kombinace.

Víte kolik aspektů se v rámci váhy musí řešit? Kromě těchto dvou zmíněných, víte jak jste na tom s podílem vody? Zda jste na lačno, jestli máte před menstruací, jestli jste neprodělala střevní potíže atd.?

Abyste dobře chápali, tak svalovina neboli aktivní hmota je mnohem důležitější ukazatel, než samotná váha. Aktivní hmota drží tělo pohromadě a díky ní, máme sílu a energii na celý den. Bez tuku by to samozřejmě též nešlo, chrání nás i naše orgány, ale všeho s mírou 🙂

Rozhodně není důvod k radosti, když si stoupnete na váhu a po dvou dnech jásáte nad shozenými dvěma kg a pro změnu naopak není důvod se hroutit při každém kg navíc!

 

Na závěr vás chci uklidnit, že svalovina je těžší než tuk, takže je lepší vážit více a SPRÁVNĚ, než méně a NEVHODNĚ.

A co je úplný základ? 

Mít se rád, být k sobě upřímný a být v psychické pohodě 🙂

Autor: admin

Mou životní cestu provází zdravý životní styl. Jsem čerstvá maminka, která jde příkladem nejen dětem, ale i dospělým. Pomáhám lidem formou VÝŽIVOVÝCH PLÁNŮ “zdravě žít”. Bez diet, držení hladovek, odpírání si ani zdlouhavého vážení a počítání kalorií. Já sama žiji tak, abych nemusela své tělo každý měsíc reklamovat :-) –Moji cestu si přečtěte ZDE: