Mám malé dítě…(NE)mám čas cvičit!

Tak přesně tato věta se mi kradla na mysl už během těhotenství. Sice jsem do určité doby cvičila, ale jakmile se přehoupla doba, kdy si nevidíte na špičku nohou, je těžké to udýchat, natož se třeba ohnout.

Cvičební omezení ve mě zanechalo spoustu otázek…jaký bude návrat do sportovního procesu? Co když to nezvládnu? Budu moci ještě cvičit jako dříve? Umožní mi to čerstvé mateřství?

A pak to přišlo…..miminko a s ním celý svět, co se točí jen a jen kolem něj. Říkala jsem si: ,,A co já…?“ Dnes nemohu cvičit jsem moc unavená, zítra přijde návštěva, celý byt mi padá na hlavu a tak musím poklidit…mohla bych tu vypočítávat xx důvodů do nekonečna.

Nebo???

Si prostě ujasníte PRIORITY. Miluji své dítě, ale také nutně potřebuji hýčkat sebe. Fyzická a psychická pohoda jsou pro mě též nesmírně důležité. Pokud o tom budu jen a jen přemýšlet, nic nezměním. A tak jsem začala jednat 🙂

Cvičením k psychické pohodě

V prvních měsících bylo nesmyslné hnát se někam ven, každou chvíli byla potřeba mé přítomnosti. Tak jsem spojila příjemné s užitečným a spláchla dvě mouchy jednou ranou. Našla jsem si videa s mou oblíbenou jógou a stal se z toho každodenní rituál.

To je mi, ale novinka cvičit doma – pomyslíte si?

Všechny novopečené maminky určitě znají to váhání. V kuchyni přetéká nádobí a já si mám místo toho raději zacvičit? Plná pračka, koš se žehlením, únava….odpověď  zda máte jít raději cvičit, je stále ANO! 

Ano, každý den nemám 45 minut na to se s prckem válet po dece, ale vždy je to o tom nastavení si. Někdy se jen lehce protáhnu, někdy si pustím kratší a intenzivnější video a občas si cvičím dle vlastní fantazie v doprovodu mé favourite music 🙂

Prcek spí a maminka má chvilku pro sebe 🙂

Je možné to spojit i s úklidem, i když do toho se může člověk snadno zamotat a pak máte rozdělaných deset věcí na jednou. Má ráda zní, nechejte to na potom a využijte alespoň krátké chvilky pro sebe. Zpětně už nic nezměníte ani nedocvičíte.

Spokojeni jsme oba dva. Mimčo je šťastné, že se s ním maminka válí na zemi a maminka je spokojená, že udělala něco pro své zdraví i duši.

Proto nehledejme výmluvy PROČ to nejde, ale najděme si DŮVODY pro velké ANO

V podstatě se teď nemusí jednat ani konkrétně o cvičení, ale o to zapomínání na sebe samu. Zbytečně! Neodpírejte si kvalitní jídlo, relax ani nárok na spánek. Můj příběh je důkazem toho, že i život před těhotenstvím nemusí být vždy ukázkový. Nezáleží jestli budete nad miminkem hopsat, zpívat nebo malovat, ale že budete veselé a spokojené maminky, protože ne nadarmo se říká:

SPOKOJENÁ MÁMA = SPOKOJENÉ DÍTĚ

Společné cvičení na podložce :-).

Autor: admin

Mou životní cestu provází zdravý životní styl. Jsem čerstvá maminka, která jde příkladem nejen dětem, ale i dospělým. Pomáhám lidem formou VÝŽIVOVÝCH PLÁNŮ “zdravě žít”. Bez diet, držení hladovek, odpírání si ani zdlouhavého vážení a počítání kalorií. Já sama žiji tak, abych nemusela své tělo každý měsíc reklamovat :-) –Moji cestu si přečtěte ZDE: