MOJE CESTA

Mohu jen poděkovat svému tělu, za vysílání varovných signálů. Díky zdravému životnímu stylu jsem objevila úplně nový svět! Nedržím žádné nesmyslné diety, nic si neodpírám, jen jsem zjistila, které potraviny a PROČ jsou pro tělo přínosné.

Zkusila jsem různé DIETY, styly, alternativy a až, když jsem nad tím zlomila hůl a přestala se denně užírat, jsem přišla na to, jakým směrem se chci vydat. Diety mohou být úspěšné, ale nemají dlouhé trvání. Chtěla jsem NĚCO, u čeho už setrvám a bude to můj životní styl.

ZDRAVĚ ŽÍT

mi dalo novou energii, nové tělo a novou chuť do života. Nehlídám si množství (samozřejmě nic si nemůžete x krát přidat 🙂 ), nepočítám kalorie ani nevynechám ze svého jídelníčku sacharidy. Jím plnohodnotná jídla, která jsou odměnou pro mé tělo i pro mou duši.

Ještě před pár lety jsem byla, ale úplně na druhé straně břehu. Každý víkend mnoho alkoholu, k tomu občas nějaká cigareta, žádný odpočinek, o sportu nemluvně.

Neměla jsem problém celý den skoro nejíst a večer vybrakovat celou ledničku. Nebo naopak se od rána cpát sladkým, sušenkami, fast foodem a završit to rohlíkem s paštikou. Když si zpětně vzpomenu na toto období, úplně vidím tu oplácanou dívčinu, která byla věčně unavená, mrzutá a hrozně nespokojená.

Káva s přemírou mléka a cukru s nějakou dobrou sušenkou, tak to nebyl žádný problém.

Kdy nastal zlom…

Vnitřně jsem cítila, že takhle to dál nejde. Jsem ještě příliš mladá na to, abych v tomto pohodlném stylu života pokračovala a jen se litovala. V 15 letech jsem začala užívat antikoncepci a váha šla rapidně nahoru, bohužel nejen váha, ale i velikosti, včetně prsou. Vždy jsem byla malá a drobná, najednou se vše začalo měnit. Byla jsem ve věku, kdy jsem to nějak extra neřešila, ale postupem času si říkáte, že byste možná zase chtěla být malá a drobná, ale že už na to asi nemáte.

Po dlouhých deseti letech jsem řekla antikoncepci sbohem a spolu s ní i ostatním lékům! V té době jsem trpěla na podkožní bolavé akné na zádech a vzhledem k mé výšce (163cm) také mírnou nadváhou. Pravidelně jsem ulehala se zánětem močových cest a několikrát do roka na ně dostávala antibiotika.

Cítila jsem zavodnění, otoky prstů, bolestivou menstruaci a občasnou migrénu. Vždy se mi všechen tuk ukládal do bříška. Jsem typický příklad typu postavy tzv. jablko. Nohy jako tyčky a když si dáte pohár navíc, vše se vám uloží přímo do středu těla. Nechtěla jsem nosit věci na tělo, ani výstřihy, necítila jsem se dostatečně žensky.

Věděla jsem, že potřebuji najít tu správnou cestu a říct si teď nebo nikdy. Cesta to nebyla jednoduchá. Vše vyvrcholilo hospitalizací na dovolené, hrozící operací a nakonec také krachem vztahu. Opustila jsem všechny své hmotné i nehmotné jistoty a nějakou dobu mi trvalo, než jsem se definitivně postavila na vlastní nohy.

Rozdíl skoro deseti let!

Nový start…

A tak jsem nejprve naběhla do knihovny a začala studovat naučnou literaturu na téma zdraví, potraviny, recepty, životní styl, alternativní medicína. Doslova mě to pohltilo. Nastaly první kurzy spojené se zdravým životním stylem, semináře o výživě a především vzory z této sféry, jako je například Lahodně s Ellou, cukrfree nebo z celostní medicíny pan doktor Jonáš a Hnízdil. Pustila jsem si všechny díly pořadu Jste to, co jíte a začala veškeré informace praktikovat na sobě. A najednou se začaly dít změny…

Z jablíčka se začala stávat žena. Mé sebevědomí se zvýšilo, cítila jsem úplně jinou energii a není to povzbuzující energie z několika šálků kávy či z energetického nápoje. Uvědomovala jsem si, že potřebuji pohyb navíc a hlavně, že  mé tělo nemá potřebu brát žádné léky ani býti nemocné. Odměnou toho všeho byla síla, pozitivní nálada a jako bonus ještě klesající váha.

Když už jsem si byla jistá, že toto je TO PRAVÉ, absolvovala jsem kurz výživového poradenství a všem, kteří mají stejný cíl se snažím na jejich cestě pomáhat.

Cvičení se stalo běžnou součástí mého života.

Jsem tu s vámi…

Rozhodla jsem se ostatním předat informace, které jsou pro spousty lidí stále zkreslené a neucelené. Já sama než jsem se začala zdravým životním stylem detailně zabývat, tápala jsem, co je vlastně správně a co špatně. Mnoho reklam, lákadel, zaručených návodů, ale celkové výsledky nulové.

Vydala jsem se zlatou střední cestou a nejsem v žádném směru extremistou. Nejsem vyznavač žádné diety ani ryze alternativního směru.

Myslím si, že pro většinu lidí je základ zjistit CO a JAK funguje. Jak se kvalitně stravovat a přitom si dopřát chutné a zdravé jídlo, bez toho, aby se z toho musel zbláznit.

Vše souvisí se vším! To, co tělo přijímá, není jen potrava. Jsou to živiny, energie, vitaminy, minerály, dobré i špatné bakterie a v neposlední řadě by to měla být očista pro celý organismus.

Zjistila jsem, jak málo stačí k tomu, aby se mi zlepšila pleť, srovnaly hormony, zmizely záněty a jako bonus klesla také váha. Nebyla potřeba žádných zázračných nápojů a preparátů, žádných léků nebo umělých vitaminů ani drastických diet. Co ovšem zapotřebí bylo je nadhled, selský rozum, trocha vůle a chtít obrovskou změnu ve svém životě!

Prosinec 2017 – měsíc po porodu. Pomalu a jistě zpět do formy :-).

Žádné vážení, přepočítávání, odpírání si, držení hladovek, nic takového.
Pokud také cítíte, že TEĎ (ne zítra, ne od pondělí, ne od prvního, ne od nového roku…)je ten okamžik, kdy chcete změnit svůj život k lepšímu, velmi ráda se stanu vaším rádcem, pomocníkem a přítelem.

VÝŽIVÁK nepomohl pouze mně, ale také dalším lidem a já jsem moc ráda, že jsem toho mohla být součástí.

Mrkněte kromě webových stránek také na můj profil na facebooku a instagramu.