Zhřešila jsem …aneb hříšným dnem k psychické pohodě!

Jako výživová poradkyně a zastánkyně zdravého životního stylu si zakládám na kvalitním jídelníčku. ALE čas od času se i u mě ozve čertík v hlavě. Dostanu chuť nebo mám příležitost dát si zakázané ovoce.

Jak to se mnou celé začalo si můžete přečíst zde: Moje cesta…

Co je pro mě v tuto chvíli důležité je si NIC NEVYČÍTAT. I já jsem přeci jen obyčejný smrtelník a proto když se nabídne příležitost, rozhodně si ji dopřeji.

V hlavě si stanovte, kdy hřešíte úmyslně a kdy se jen vymlouváte sami sobě!

Pokud vím, že mě čeká týdenní dovolená a v ceně je i jídlo, byla bych blázen, kdybych s sebou tahala celou domácnost. Varianta A je vždy z nabídky vybrat to nejmenší zlo a ke každému jídlu přidat ovoce a zeleninu. Variantou B absolutně nebudete řešit jídelníček, ale budete mít dostatek pohybu.

Variantu C si nepřipouštím 🙂

Zdá se vám to jednoduché? Tak si vzpomeňte jak při výjezdu se na první zastávce začnou cpát všichni řízky nebo naběhnou na benzinu a koupí bagetu. A tím to začíná…večerním popíjením s brambůrky pokračuje a zmrzlinou na pláži končí.

Dovolená na horách se neobejde bez ,,Germknodel" s pudinkem. ALE byl za odměnu po celodenní tůře.
Dovolená na horách se neobejde bez ,,Germknodel“ s pudinkem. ALE byl za odměnu po celodenní tůře.

 

Čas na dovolené přeci jen slouží k odreagování, takže radím předem si ujasnit, s jakou vizí tam jedete. Rozhodně nemá cenu celý pobyt strávit s výčitkami, bědováním nad sebou a ujišťováním, že až se vrátíte, tak si dáte sakra do těla.

Jak na to 🙂

Klientům dokonce doporučuji ve svém E booku VÝŽIVÁK si hříšný den zvolit PRAVIDELNĚ. Například jednou za 14 dni +- v rámci oslavy nebo párty. Za jeden den se vám tělo neobalí tukem a veškerá snaha nepřijde na zmar. Než denně nenápadně uzobávat po kouskách nevhodné potraviny, dopřejte si hříšňácký den, kdy si nebudete nic vyčítat a dáte si prostě to, na co máte chuť.

Vždyť zakázané ovoce chutná nejlépe

My si ho tedy nezakážeme a tím předejdeme psychickému stresu. Navíc budete mít pod kontrolou, kdy si co dopřáváte. Dokonce tento den zase trošku naruší zaběhlý proces, takže tělo nebude reagovat vůbec negativně. Nic si neschová na horší časy!

Sladkého se nevzdám

Sama vím jak nesmírně důležité toto je! Ujíždím na sladkém, takže tento den si naplánuji nějaké příjemné setkání u kávy a dopřeji si jakýkoliv dortík, který se na mě směje z vitríny. Můj muž zase naběhne do fast foodu a spořádá celé menu. Každého láká něco jiného.

Buchtičky, oblíbené jídlo už od dětství.

Věřte mi, že na prvním místě je vždy psychická pohoda. Proto ano, milujeme zdravý životní styl, ale pokud bychom měli jíst, to co nám nechutná a z jídla neměli požitek, k čemu by to bylo?

Jídlo musí být lahůdka, ne povinnost.

Závěrem chci říci, buďte k sobě upřímní, nestanovujte si nereálné cíle a dovolenou si užijte do poslední minuty. Vždyť dovolená je od slova ,,dovolit si“.

DOVOLTE SI odreagovat se a ještě se pochvalte!

Autor: admin

Mou životní cestu provází zdravý životní styl. Jsem čerstvá maminka, která jde příkladem nejen dětem, ale i dospělým. Pomáhám lidem formou VÝŽIVOVÝCH PLÁNŮ “zdravě žít”. Bez diet, držení hladovek, odpírání si ani zdlouhavého vážení a počítání kalorií. Já sama žiji tak, abych nemusela své tělo každý měsíc reklamovat :-) –Moji cestu si přečtěte ZDE:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *